fbpx

Serca, żyły i tętnice – ich budowa nie jest dla nas tajemnicą

Uczniowie z klasy 7 z pasją uczestniczą w lekcjach biologii, które dają im szansę zgłębiać tajniki anatomii człowieka. Ostatnio, aby lepiej zrozumieć budowę narządów wewnętrznych, uczniowie zostali poproszeni o wykonanie prac plastycznych przedstawiających poszczególne organy człowieka.

Dzieci w grupach zaprojektowały i wykonali model narządu, który następnie został zaprezentowany na lekcji. Prace były bardzo pomysłowe i zróżnicowane – od modeli wycinanych z papieru, po trójwymiarowe modele wykonane z różnych materiałów.

W czasie prezentacji prac, uczniowie wyjaśniali, jakie są funkcje danego narządu i jakie są jego relacje z innymi częściami ciała. To ćwiczenie pozwoliło uczniom na głębsze zrozumienie tematu i ułatwiło zapamiętywanie informacji o poszczególnych narządach.

Tego typu działania nie tylko zwiększają wiedzę uczniów, ale również rozwijają ich zdolności manualne i artystyczne. Poprzez tworzenie modeli organów, uczniowie są w stanie zobaczyć, jak wyglądają one w rzeczywistości i jakie są ich funkcje. Dzięki temu mają one większe zrozumienie złożonej budowy ciała człowieka i procesów zachodzących w nim.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *