fbpx

Częste pytania

Ponieważ często zadają nam Państwo pytania o szkołę, program, czesne, postanowiliśmy stworzyć listę powtarzających się pytań. Jeśli ciekawi Państwa coś, o czym nie napisaliśmy, prosimy o kontakt mailem lub telefoniczny.

Przedszkole Kamyczek działa od września 2009 roku. Więcej informacji na naszej stronie: www.kamyczekwprzedszkolu.pl. Zarówno żłobek Kamyczek jak i przedszkole traktowane są jako całość w związku z tym oferujemy zniżki dla rodzeństwa.

W przedszkolu staramy się jak najlepiej przygotować dzieci do szkoły. Kładziemy duży nacisk na rozwój społeczny, emocjonalny i zmysłowy. W przedszkolu przygotowujemy dzieci do nauki czytania i pisania, pilnujemy jednak by odbywało się to przez zabawę. Realizujemy elementy pedagogiki Montessori.

W żadnym razie! Zapraszamy wszystkich i obiecujemy – nikt nie będzie się nudził ani czuł się gorszy czy sfrustrowany. Dbamy o harmonijny rozwój dzieci i sprawiamy, że nawet najbardziej zasiedziałe dzieci odkryją radość z ruchu. Mamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych niesportowych w związku z tym każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

550 zł miesięcznie płatne przez 10 miesięcy w roku. Posiłki i zajęcia dodatkowe płatne są oddzielnie. Rodzeństwo otrzymuje 25 procent zniżki.

Tak i Nie. Jest to opłata rezerwująca i wynosi 300 zł. W przypadku skorzystania z naszej oferty odpisywana jest od rachunku w lutym.

W czesnym mieszczą się:

  • angielski pięć razy w tygodniu,
  • lekcje odpowiedzialności,
  • treningi z trenerem Gwardii trzy razy w tygodniu.

Da Vinci ma na celu rozwijać wszechstronnie u dzieci. W czesnym zawierają się też miejskie wycieczki i wyjścia szkolne.

Zapisy trwają cały rok i bardzo często się zdarza, że dzieci dochodzą do nas w czasie trwania roku szkolnego. Otaczamy opieką każde nowego dziecko, żeby nie miało poczucia obcości w nowym miejscu.

Staramy się korzystać z naszego położenia i wychodzić na dwór. Mamy orlik blisko szkoły oraz salę rekreacyjną. Jeśli rodzice wyrażą chęć, będziemy jeździć na basen (jest to dodatkowo płatne, poza klasą drugą, w której nauka pływania jest obowiązkowa).

Dzieci uczą się angielskiego, pięć razy w tygodniu. Dzieci uczą się języka w naturalnych sytuacjach językowych, na lekcjach używany jest niemal wyłącznie język angielski.

Ponieważ w przedszkolu jest zerówka i pracujemy na tych samych zasadach, szkoła nie prowadzi oddziału zerowego.

Tak. Szkoła ma własną kuchnię. Koszt drugiego dania + owoc wynosi 10zł (zupa jest zawarta w czesnym). Dostosowujemy się do specjalnych diet dzieci.

Od godz. 7.00 do 17.00. Zajęcia edukacyjne trwają od godz. 8.00 – 14.00.

Nie, dzieci w ramach czesnego mogą przebywać w szkole od 7.00 do 17.00

Zajęcia edukacyjne trwają od godz. 8.00 do godz. 14.00. W trakcie, dzieci mają przerwę na I danie.

Od godz. 14.00 zaczyna się świetlica i zajęcia dodatkowe.

Optymalnie zależy nam, by było około 16.

Tak. Obowiązuje nas podstawa programowa taka sama jak w szkołach publicznych. Nas cechuje indywidualne podejście do każdego dziecka.

Religia jest tylko dla dzieci, których rodzice wyrażą taką chęć.

Nasza szkoła kładzie duży nacisk na naukę reguł życia społecznego. Wymagamy dyscypliny, nie przestając traktować dzieci podmiotowo. Wychowanie bezstresowe rozumiemy jako brak przymusu psychicznego w stosunku do drugiego człowieka, ale nie jako brak odpowiedzialności za swoje czyny.

Sprawdźcie jak wygląda u nas zwykły dzień, jaka panuje atmosfera i jakie są warunki. Porozmawiajcie z nami o swoich oczekiwaniach i dopiero dokonajcie wyboru.